Dnes je 17. duben 2024, svátek má Rudolf
Úvod Aktuálně / Politika Krátce z 2. schůze Rady města Aše z 22. ledna 2024 Vytvořit článek
Krátce z 2. schůze Rady města Aše z 22. ledna 2024
Město Aš - 24. 01. 2024    380    0 Líbil se vám tento článek?

Rada města Aše nedoporučila zastupitelstvu schválit vydání nové obecně závazné vyhlášky, regulující provozování hazardu. Žádost o povolení k provozování hazardních her podala společnost, která v Aši provozuje šest heren a usiluje o změnu vyhlášky. Hernám končí v únoru příslušná povolení a další provozování hazardu zakazuje uvedená norma.

Rada města Aše schválila tři návrhy, které uspěly v rámci hlasování o participativním rozpočtu 2023. Realizován budou projekty Fit park v Mokřinách, Cesta na Benešův palouček a Lesopark se vzdělávacími prvky v Kopaninách. Rozpočet všech akcí je dohromady 700 tisíc korun.

Rada města Aše vzala na vědomí zpracování projektové studie pro podporu cestovního ruchu nazvanou Ašsko protkané stezkami. Na základě studie má být vypracován plán, kde již budou konkrétní projekty, včetně harmonogramu jejich realizací. Studie zpracovává problematiku celoroční turistiky na Ašsku, vyhodnocuje stávající trasy a jejich infrastrukturu a navrhuje trasy nové. Definuje také opatření pro rozvoj cestovního ruchu na Ašsku.

Rada města Aše neschválila navýšení ceny za zpracování dokumentace pro provádění stavby – Oprava jezu a nový most Doubrava u Aše, uložila ukončit smluvní vztah se společností, které bylo zpracování dokumentace zadáno a vypsat nové poptávkové řízení. Důvodem k ukončení spolupráce byly požadavky zpracovatele na další finance, které by zakázku prodražily zhruba dvojnásobně (navýšení z 280 tisíc na 600 tisíc Kč).

Rada města doporučila zastupitelstvu schválit rekonstrukce dvou budov, které město nedávno odkoupilo do svého majetku. Jedná se o ubytovnu v Moravské ulici a bývalý noční klub Mehtap v ulici Na Vrchu. V letošním roce bude zadáno zpracování projektových dokumentací na přebudování na bytové domy s obecními byty.

Další akcí, kterou Rada města Aše doporučila zastupitelstvu ke schválení, je "Zřízením konektivity na Základní škole a střední škole Studentská". Počítačové vybavení, včetně sítí a datové infrastruktury přijde dle projektové dokumentace na 4,6 miliónu korun,  přičemž 85% z této částky bude uhrazeno z dotace z Operačního programu spravedlivé transformace.

Rada města také doporučila zastupitelstvu schválit opravu střechy na budově základní školy Hlávkova. Náklady na opravu střechy rozsáhlé budovy jsou 10,6 miliónu korun.

A do třetice školský objekt – tentokrát mateřská škola v ulici Gustava Geipela. Zde se provedou úpravy hygienických zařízení, podlah, vodovodních rozvodů, kanalizace, elektroinstalace, atd. Odhadované náklady jsou 4 milióny korun. Rada tuto investiční akci doporučila zastupitelstvu ke schválení.

Město bude nově zrekonstruované byty v Šaldově ulici pronajímat pouze jako byty v celoměstském zájmu pro zaměstnance školských, zdravotnických zařízení, policie, atd., s 50 % snížením nájemného. Rada města tento postup na pondělní schůzi schválila. V bývalé umělecké škole v Šaldově ulici je dokončováno osm bytů.

Na snímku bývalý noční klub v ulici Na Vrchu, kde mají vzniknout další městské byty.

Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Redakce iAšsko.cz - před 17 hodinami
Web www.kulturistika.com informuje o 13. ročníku Strongman´s games Aš 2024, který se uskuteční v sobotu 18. května 2024 v sadech M...
Město Aš - 15. 04. 2024
Dnes, tj. 15. dubna, byla uzavřena část ulice Tylova (od ZŠ Kamenná po křižovatku s Dukelskou), včetně parkoviště nad restaurací U...
Město Aš - 15. 04. 2024
Jednou z několika letošních investic do školských zařízení v Aši budou stavební úpravy hygienických zařízení v mateřské škole v ul...
Premium články
Vaclav Zajíc - 09. 04. 2024
Nový rozhovor se starostou Aše Vítězslavem Kokořem o aktuálních tématech, například o hrozícím nedostatku pediatrů v Aši, o tom, c...
Město Aš - 07. 04. 2024
https://kamery3.wolfnet.cz/As_urad.html