Dnes je 2. březen 2024, svátek má Anežka
Napsali o nás
Redakce iAšsko.cz - 02. 10. 2023    451    0 Líbil se vám tento článek?

Weby Kudy z nudy a Českého rozhlasu Plzeň informují o výstavě stavitele a sběratele Lega Ondřeje Balšána z Aše v Domě historie Přešticka. Ondřej Balšán, držitel zápisu v České knize rekordů za největší sbírku Star Wars u nás, v Přešticích vystavuje podruhé, výstava má proto název Ašské kostičky II. Potrvá do 19. listopadu.

IRegiony Impuls píše o obci Krásná, kde koupili, zrekonstruovali a moderními technologiemi vybavili  interiér Sokolovny. Sál má nyní kapacitu 190 míst.

Naše voda – informační portál o vodě píše o podzimních výlovech rybníků. V seznamu jsou také vodní plochy z Ašska. Podle tohoto seznamu už proběhly výlovy rybníků Frančák, Letadlo dolní, Březovka 2, Letadlo horní, nejbližší výlov se uskuteční 7. 10. na rybnících Štikáč a Třecí.

Zdopravy.cz  - Správa železnic aktuálně opravuje či staví 67 nádražních budov. V seznamu je také ašské nádraží, které má být hotové do konce tohoto roku.

iDNES.cz informuje o investici do centrální výtopny v Hedvábnické ulici společností Terea Cheb, kde byl v minulém týdnu osazen nový čtrnáctitunový kotel na zemní plyn a extralehký topný olej. Terea uvádí, že investice odběratelům teplo a teplou vodu nezdraží.

Chebský deník se věnuje poškozování značky s označením města Aše, umístěné na Chebské ulici v Mokřinách, kterou turisté polepují různými samolepkami. Značka bude vyměněna za novou.

Ekonomickydenik.cz informuje o tom, že mnohá města a obce přijdou po schválení vládního konsolidačního balíčku, jak je nyní koncipován, o peníze z hazardu. Mezi postiženými je i město Aš, které by tak přišlo o významnou položku ve svých příjmech. Loni město z hazardu obdrželo téměř 100 miliónů korun, které použilo na svůj rozvoj.

Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v AšiLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Aš - 28. 02. 2024
Několikrát z mnoha úst ekonomických expertů, akademiků i vrcholných politiků dnes v Senátu zaznělo město Aš.Přijal jsem pozvánku o...
Redakce iAšsko.cz - 28. 02. 2024
V sobotu 17. února letošního roku v odpoledních hodinách kontaktoval čtyřiačtyřicetiletou ženu neznámý muž, který se představil ja...
O tom, že Městské muzeum v Aši podle všeho vlastní největší sbírku vzorků rukavic v České republice, jsem informoval už vícekrát,...