Pan Tomáš Balšán zaslal prostřednictvím sociálních sítí starostovi města dva podněty ke stavu silnice v Mokřinách (výpadovka z Aše na Cheb v místě u železničního přejezdu) a na Selbské ulici (vjezd z čerpací stanici)
Podněty: Chtěl bych Vás požádat, zda mocí svého úřadu a pozicí své funkce dokážete rozpohybovat státní organizaci k zjednání nápravy. Jedná se o napravení současného stavu na silniční komunikaci v Mokřinách /trasa do Aše/.kde zhruba od úrovně křižovatky u žel. přejezdu a v délce dalších 100 metrů dochází při dešti k hromadění vody na vozovce až do výše několika centimetrů, což má následek v lepším případě, že při průjezdu vozidla kaluží vytlačí vodu až do výše dvou metrů a postříkáte vozidla např. vyjíždějící od čerpací stanice, nebo chodce na chodníku. V horším případě může dojít k aquaplaningu, což může být předmětem dopravní nehody. Tato komunikace by měla být ve správě KS silnic.
Další problém je na komunikaci u ašského malého nádraží, kde uprostřed komunikace před vjezdem k čerpací stanici je v jízdním profilu hluboký a nebezpečný výmol, kde může dojít v vážnému poškození vozidla, nebo k dopravní nehodě. Pokud je tento výmol po dešti zalitý vodou, nemáte jedinou šanci jej na vozovce rozpoznat. Tuším, že rovněž spadá do správy KS silnic Zkouším sílu "kováře", nejdu ke kováříčkovi...
Odpověď:
K Vašemu prvnímu podnětu, týkajícímu se silnice II/217 v Mokřinách ve směru na Aš, přibližně v úrovni čerpací stanice Markop FL, sdělujeme, že tato komunikace je ve správě Karlovarského kraje prostřednictvím jeho organizací. Vaše upozornění bylo předáno příslušným kompetentním osobám.
Dle vyjádření správce komunikace byly v rámci nedávné modernizace tohoto úseku provedeny kompletně nové konstrukční vrstvy vozovky, nový povrch komunikace a zároveň nové odvodnění včetně dešťové kanalizace. Vozovka je v daném místě provedena ve střechovitém příčném sklonu tak, aby byla voda odváděna na obě strany komunikace.
Přestože dosud nebyly evidovány obdobné stížnosti na hromadění vody v tomto místě, bude na základě Vašeho podnětu prověřen aktuální stav přímo v terénu. Kontrola se zaměří zejména na funkčnost odvodňovacího systému, stav uličních vpustí a dešťové kanalizace. V případě zjištění závady odstranitelné běžnou údržbou bude zajištěna její náprava bez zbytečného odkladu. Pokud by se ukázalo, že se jedná o stavebně-technický nedostatek, bude záležitost řešena v rámci záručních podmínek se zhotovitelem stavby.
K Vašemu druhému podnětu, týkajícímu se výmolu na komunikaci v ulici Okružní u čerpací stanice MOL, sdělujeme, že tato závada je již řešena v rámci reklamačního řízení společně s dalšími vadami komunikace. V minulosti byla závada několikrát provizorně opravena. Město nyní zajistilo opravu výmolu specializovanou firmou a současně bude dále pokračovat jednání s původním zhotovitelem stavby v rámci reklamace.
Děkujeme Vám za Váš zájem o stav komunikací ve městě a za podněty, které přispívají ke zlepšování veřejného prostoru a bezpečnosti dopravy.
Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši











