Dne 3. června jsem zde Město Aš žádá občany, aby v lese pod rozhlednou nepohřbívali uhynulá zvířata | iassko.cz informoval o podnětu k zamezení nezákonného pohřbívání zvířat v lese pod vrchem Háj, který po linii státní správy řeší Odbor životního prostředí MěÚ Aš. Uvedený odbor nyní vydal rozhodnutí, kterým bylo uloženo vlastníkovi pozemku, městu Aš, provedení opatření k odstranění protiprávního stavu.
Správní orgán tak rozhodl, že po 31. srpnu 2026 se na uvedené části lesního pozemku nebude nacházet žádné oplocení, stavební materiál, a ani jiné objekty nesoužící pro lesní hospodářství.
Město Aš jako vlastník tohoto lesního pozemku nyní zajistilo informování veřejnosti o rozhodnutí vyvěšením upozornění v místě zvířecího hřbitova (a touto tiskovou zprávou) s prosbou, aby všichni, kteří zde mají „předměty, ke kterým mají vlastnický nebo jiný vztah“, tyto nejpozději do 31. července odstranili. Po uvedeném termínu bude provedeno vyklizení a úklid pozemku.
V souvislosti s touto záležitostí sdělujeme, že město Aš činí kroky k ev. legalizaci tohoto zvířecího pohřebiště nebo ke zřízení pohřebiště jinde. Jedná se ale o právně složitou záležitost, do jíž vstupuje množství zákonů a dalších předpisů, které si vyžádají odhadem minimálně pět let úřadování a dalších opatření.
Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši











