To je základní otázka v anketních lístcích, které se nyní objevily ve schránkách obyvatel těchto sídlišť. Výsledky obou anket by měly být jedním z vodítek k dalšímu rozhodování ve vedení města, které registruje časté stížnosti na hluk, nevhodné chování některých uživatelů, ale také ničení hřišť, která musí být neustále opravována.
Hřiště se postavila při revitalizacích sídlišť v letech 2012 (Dlouhá) a 2015 (Karlova, Moravská) v místech, kde do té doby byla neudržovaná prostranství po sportovištích, určených spíše dospělým uživatelům (volejbal, kopaná). Vznikla klecová hřiště, obehnaná vysokým oplocením. A protože sídlištní „mače“ dospělých jsou už většinou minulostí, hřiště obsazují převážně děti.
V anketě, která potrvá do 20. září, se radnice také ptá na to, co má v případě, že budou hřiště odstraněna, na prostranstvích vzniknout (komunitní zahrádka, zelená plocha, hřiště pro děti do 10 let).
Anketa, jejímž smyslem je získat většinový názor obyvatel sídlišť, vyvolala střet mezi zastánci a odpůrci těchto hřišť na sociálních sítích.
„Anketní lístky pro občany těchto sídlišť jsem nechal zaslat nikoliv s prioritním záměrem na zrušení hřišť na míčové hry. Je pravda, že máme mnoho stížností od občanů, kteří zde bydlí. Dokonce se chystala petice na jejich zrušení. Protože nechci rozhodovat na základě petice, nechal jsem rozeslat tyto anketní lístky. Pokud máme do hřišť investovat poměrně dost prostředků na nutné opravy, musíme si být jisti, že obyvatelé o hřiště stojí. Ta musí být uzamykatelná, ale momentálně to bohužel není možné,“ uvedl na sociálních sítích starosta Aše Vítězslav Kokoř.
Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši