Tyršův dům, k tomu dvě malé nemovitosti a 14 parcel o celkové výměře 33 757 metrů čtverečních. Areál, nacházející se mezi Klicperovou, Janáčkovou a Luční ulicí, je předmětem memoranda o spolupráci mezi městem Aš a TJ Jiskra Aš, z. s., schváleného zastupitelstvem města na zasedání v říjnu loňského roku. Obsahem memoranda je nejen připravovaný prodej majetku TJ městu za symbolickou jednu korunu, ale také budoucí podpora této největší sportovní organizace a péče o nabytý majetek. TJ Jiskra má podle této listiny i v budoucnu využívat zázemí „Tyršáku“ a také fotbalového stadionu Střelnice, který byl do majetku města převeden už dříve.
Areál TJ Jiskra AŠ tvoří Tyršův dům - tělocvična s restaurací, několik sportovišť na provozování míčových sportů (volejbal, basketbal, nohejbal) a atletický ovál s fotbalovým hřištěm uprostřed. Některá venkovní sportoviště byla rekonstruována už v roce 2006, zbytek areálu na zásadní opravu teprve čeká.
Rada města Aše na včerejší chůzi (8. 1. 2024) schválila zadání znaleckého posudku k ocenění majetku Jiskry, což by měl být první krok k jeho budoucímu odkoupení.
TJ Jiskra Aš měla dle loňské výroční zprávy 250 členů, působících v oddílech kopané, jógy a aerobiku, stolního tenisu, nohejbalu a basketbalu.
K článku přikládám několik starších i hodně starých fotografií z archivu města, kde jsou areály Tyršova stadionu a fotbalového hřiště Střelnice zachyceny.
Hokej na „Tyršáku“ (1952 – 1954): 2 x
Tyršův dům (1948)
Spartakiáda na Střelnici (1980)
Závody ZŠ Kamenná na „Tyršáku“ (1959)
Atletický stadion (1968)
Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši